Kreatywne zabawki dla Twojego dziecka

Zabawki ewolucyjne

Zabawki kreatywne dla Twojego dziecka

Zabawki ewolucyjne

Zabawki dostosowane do szybko zmieniających się potrzeb maluchów to fantastyczne rozwiązanie. Dzięki temu dzieci dłużej mogą bawić się daną zabawką i na każdym etapie rozwoju czerpać z zabawy jak najwięcej korzyści. Koniecznie sprawdźcie jakie propozycje zabawek ewolucyjnych dla dzieci przygotowała marka Auzou.

Zabawki ewolucyjne dla dzieci

Dlaczego warto je kupić?

Wiele zabawek ewolucyjnych spełnia również funkcję zabawek sensorycznych, które wspaniale wpływają na rozwój intelektualny i społeczny dzieci, angażując zmysły i wspierając integrację sensoryczną. Wybierając zabawki dla swoich maluchów, szczególną uwagę zwróćmy właśnie na takie połączenie funkcji zabawek, ponieważ, dzięki niemu możemy zadbać o wspomaganie koncentracji, zdolności logicznego myślenia, spostrzegawczości i ćwiczenie percepcji manualnej dostosowując poziom zabawy do umiejętności i możliwości małego człowieka.

Zabawki ewolucyjne dla dzieci powyżej roku

Puzzle ewolucyjne z elementami sensorycznymi

Rozwój należy postrzegać całościowo i tak też należy podchodzić do jego wspierania. Fantastyczną propozycją już dla półtorarocznych maluchów będą, między innymi, ewolucyjne puzzle dotykowe Zwierzątka. Dzięki temu, że każda z trzech zwierzęcych układanek ma inną ilość elementów (od 2 do 4), można, podążając za dzieckiem i jego aktualnymi umiejętnościami, dostosowywać poziom trudności zabawy. Świetna, rozwijająca zabawa gwarantowana! Puzzle wyposażone są również w elementy z różnymi teksturami i materiałami, dzięki którym dziecko może „dotknąć zwierzątka” i pracować również nad rozwojem sensoryki.

Ewolucyjne układanki dla dwulatka

Świetna zabawa i ćwiczenie rączki

Fantastyczną propozycją jest również układanka Drewniane Wesołe Misie, która sprawdzi się dla dzieci od drugiego roku życia. Zestaw uczy cierpliwości, kreatywności oraz ćwiczy koordynację ręka – oko.  Składa się z 18 części, które można zestawiać ze sobą dowolnie, dzięki czemu uzyskamy wiele różnych kombinacji. W trudniejszym wariancie zabawy, dzieci muszą odpowiednio dopasować ze sobą dwa klocki, by ubrać misia w spójny strój, np. strój super bohatera. Klocki wykonane z doskonałej jakości drewna z certyfikatem FSC i gwarantują wiele godzin rozwijającej zabawy.

Niech zdecyduje dziecko

Zabawka ewolucyjna Klocki Kostki – Zwierzątka

Z Klockami Kostkami z motywem zwierzątek od Auzou to dzieci ustalają zasady gry. Dzięki tej układance przeznaczonej dla dzieci już od drugiego roku życia, maluchy na początku mogą zacząć od łatwiejszych zadań, jak budowanie konstrukcji z sześcianów-klocków, by potem przejść do trudniejszej zabawy – czyli stworzenia obrazów z ich pomocą i układaniem ich jak puzzli. Dzięki temu, że występują w różnych wariantach, bo do ułożenia jest aż 6 układanek, dziecko może ćwiczyć swoją wyobraźnię przestrzenną układając obrazy z klocków między innymi horyzontalnie i wertykalnie. Ta układanka to również fantastyczny sposób na pracę nad rozwojem motoryki małej.

Jaką zabawkę dla malucha wybrać?

Zabawki ewolucyjne dla trzylatka

Dla maluchów powyżej trzeciego roku życia świetną propozycją kreatywnej zabawki ewolucyjnej będą puzzle klocki, występujące w dwóch wariantach – ze zwierzątkami oraz z pojazdami. Dzieci mogą bawić się nimi jak figurkami, następnie uczyć się je łączyć ze sobą, by w najtrudniejszym wariancie zabawy ułożyć je w jeden obrazek. Puzzle są wykonane z drewna z certyfikatem FSC, pokryte bezpiecznymi farbami, świetnie sprawdzą się podczas samodzielnej zabawy, a dołączony do puzzli plakat pomoże maluchom ułożyć je w jeden, spójny obrazek.