Kreatywne zabawki dla Twojego dziecka

Prezent dla roczniaka

Zabawki kreatywne dla Twojego dziecka

Prezent dla roczniaka 1+

Wielu dorosłych zastanawia się jakie zabawki powinno wybrać na prezent dla najmłodszych dzieci – powyżej pierwszego roku życia. Koniecznie sprawdźcie propozycje od marki Auzou – mamy nadzieję, że pomogą Wam podjąć decyzję i znaleźć najbardziej odpowiedni upominek dla roczniaka.

Prezent dla rocznego dziecka

Co wybrać?

Świetnym pomysłem na prezent dla roczniaka będą wszelkiego rodzaju układanki, puzzle i sortery, dzięki którym dzieci będą mogły ćwiczyć koordynację ręka – oko, swoje zdolności manualne i prawidłowy chwyt. Szczególnie polecamy zabawki, które poza świetną zabawą oferują dzieciom również inne funkcje, dbając tym samym o ich całościowy rozwój. Świetnym pomysłem na prezent będą wszelkie zabawki edukacyjne i sensoryczne – zapewniając dzieciom naukę przez zabawę.

Prezent dla maluszka

Czym się kierować przy wyborze

Nie zapominajmy, że poza dodatkowymi funkcjami takimi jak pogłębianie różnych sfer rozwojowych dziecka, należy również zwrócić uwagę na wzornictwo i kolorystykę. Dzięki temu, że zabawki będą dla malucha atrakcyjne, z przyjemnością będzie po nie sięgać, a zabawa zajmie go na dłuższą chwilę. Wzbogacenie zabawek dla najmłodszych wzorami uroczych kolorowych zwierzątek, fantastycznie sprawdza się w przyciągnięciu uwagi najmłodszych użytkowników i będzie gwarantować im wiele godzin niezapomnianej zabawy.

Prezent dla dziecka 1+

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając prezent dla najmłodszych musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Dzięki certyfikatom możemy mieć pewność, że zabawki poza tym, że sprawią dziecku radość, będą też dla niego bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na certyfikat FSC, dzięki czemu możemy mieć pewność co do jakości drewnianych elementów zabawki i tego, że drewno pozyskiwane było w sposób zrównoważony i nie naruszający bogactw biologicznych i struktury lasów. Nie zapominajmy również o farbach, które w przypadku zabawek dla najmłodszych powinny być nietoksycznie, oraz o rozmiarach elementów zabawek – im większe, tym lepsze. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu ich do małych rączek, będą one nie tylko wygodnie leżały w dłoni dziecka, ale też zmniejszy to ryzyko połknięcia małych elementów przez dziecko.

Idealny prezent dla roczniaka

Układanki sensoryczne

Szukając odpowiedniego prezentu dla dzieci w wieku powyżej 12 miesięca życia warto zainteresować się zabawkami sensorycznymi. Marka Auzou posiada w swojej ofercie między innymi Puzzle ewolucyjne dotykowe Zwierzątka – dzięki którym dzieci mogą pracować nad swoją koordynacją i motoryką małą, a przy okazji rozwijać sensorykę. Puzzle mają wbudowane elementy z różnymi fakturami i teksturami, które pozwalają dziecku na „dotknięcie” zwierzątka. Zestaw puzzli zapakowany jest w urocze, kolorowe pudełeczko, świetnie sprawdzi się jako prezent dla malucha.

Edukacyjna zabawka dla roczniaka

Świetna propozycja na prezent

Wybierając prezent dla dzieci powyżej roku warto zwrócić uwagę na zabawki posiadające wartości edukacyjne. Dzięki temu dzieci będą mogły uczyć się przez zabawę. Jedną z fantastycznych propozycji są Pierwsze puzzle drewniane Kształty zwierzątka. To drewniana układanka – sorter, dzięki któremu dziecko już od najmłodszych lat, może korzystać z zabawek edukacyjnych, zapoznając się z kolorami i kształtami. Dzięki dołączonej do zestawu podstawce maluchy mogą bawić się nią jak sorterem, dopasowując odpowiednie elementy do otworów o tym samym kształcie. To świetny pomysł na rozwijający prezent dla rocznego dziecka.