Kreatywne zabawki dla Twojego dziecka

Zabawa magnesami – rozwój umysłowy i manualny dziecka

Magnesy "W szkole"

Zabawa magnesami – rozwój umysłowy i manualny dziecka

cze 6, 2023 | Blog

Zabawa jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka, a zabawki, które pozwolą mu rozwijać kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności manualne, są nieocenione. Wśród nich znajdują się magnesy i magnetyczne układanki Auzou, które zapewniają wiele godzin fascynującej zabawy dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Jednym z najciekawszych produktów tego typu jest Zestaw Magnesów Pojazdy, który można znaleźć tutaj.

Zestaw magnesów "Pojazdy" Auzou
Zestaw magnesów „Pojazdy” Auzou

Zestaw magnesów pojazdy – co to takiego?

Zestaw magnesów pojazdy to połączenie poręcznego opakowania, do którego możecie przytwierdzić magnetyczne plansze i 45 magnesów utrzymanych w tematyce pojazdów. Wewnątrz znajdziecie między innymi samochody, ciężarówki, motocykle czy nawet helikoptery i łódki. Dołączone do zestawu magnetyczne plansze pozwalają na wygodną zabawę i tworzenie swoich własnych historii z użyciem magnesów.

Zestaw magnesów "Pojazdy" Auzou
Zestaw magnesów „Pojazdy” Auzou

Zalety zabawy magnesami a całościowy rozwój dziecka

Zabawa magnesami i magnetycznymi układankami ma wiele zalet dla rozwoju dziecka. Przede wszystkim pozwala na rozwijanie wyobraźni i kreatywności Dziecko samo tworzy różne konstrukcje i obrazy, uruchamiając drzemiące w nim pokłady wyobraźni i twórczego myślenia. Dodatkowo, zabawa magnesami i magnetycznymi układankami rozwija zdolności manualne dziecka, poprawiając jego precyzję, koordynację ruchową i stanowi świetny trening dla małych rączek!

Zabawa magnesami jest również świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu przez dzieci. Dziecko może samodzielnie tworzyć różne historie z wykorzystaniem magnesów, co pozwala mu na rozwijanie swojej kreatywności i wyobraźni. Dziecko może bawić się samodzielnie, ponieważ magnesy są bezpiecznych rozmiarów, dzięki czemu, są nie tylko wygodne do chwytania przez małe rączki, ale też nie stwarzają ryzyka płonięcia ich przez dziecko. Zabawa magnesami jest świetnym sposobem na relaks i odprężenie w pojedynkę, kiedy maluch potrzebuje nieco czasu dla siebie.

Zestaw magnesów Małe zwierzątkaZestaw magnesów Małe zwierzątka

Poznaj wszystkie zestawy magnesów Auzou

Oprócz zestawu magnesów pojazdy, na stronie Auzou można znaleźć wiele innych ciekawych propozycji na magnesowe układanki. Wśród nich warto wymienić:

Magnesy Kształty i Kolory -Zastaw magnesów Kształty i Kolory składa się z dwóch tablic magnetycznych i ponad stu magnesów – reprezentujących różne kolory oraz kształty. Świetny pomysł na naukę przez zabawę i kreatywne spędzanie czasu. Dzięki temu zestawowi maluchy mogą poznawać kolory i kształty ucząc się je rozróżniać i nazywać. 

Magnesy Kształty i Kolory

Magnesy Cyferki – Magnesy z planszą Cyferki to zestaw zawierający 31 kolorowych magnesów do odkrywania i poznawania cyfr i liczb. Do zestawu dołączony jest pięknie zdobiony dwustronny plakat na którym można układać magnesy. To świetna propozycja na naukę liczenia!

Magnesy Cyferki

Zestaw magnesów Ogród – Zestaw magnesów Ogród od Auzou. Zawiera 40 magnesów i duży plakat do zabawy. Nie tylko pozwalają zapoznać się z różnymi gatunkami zwierząt, które spotkać możemy w przydomowych ogródkach i na miejskich trawnikach, ale również są świetną formą na spędzanie wolnego czasu, rozwijają motorykę małą i kreatywność

Zestaw magnesów Ogród Auzou
Zestaw magnesów Ogród Auzou

Magnesy dla dzieci

Zabawa magnesami i magnetycznymi układankami to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz zdolności manualnych u dziecka. Śmiało podczas zabawy maluchy mogą też zdobywać nowe umiejętności i uczyć się liczyć lub poznać literki, czy zwierzątka. To świetna propozycja na drobny prezent dla trzylatka. W  Auzou można znaleźć wiele innych ciekawych zabawek dla trzylatków, które pozwolą dziecku na rozwój podczas zabawy – niezależnie od aktualnych hobby, czy upodobań. Znajdziecie wśród nich kolorowe magnesy zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Każde dziecko znajdzie dla siebie coś, co zainteresuje je na długie godziny.

Najnowsze wpisy

Odkryj Kreatywną Magię Zestawów DIY Biżuterii Auzou dla Dzieci

Odkryj Kreatywną Magię Zestawów DIY Biżuterii Auzou dla Dzieci

Czy Twoje dziecko uwielbia tworzyć, eksperymentować i odkrywać nowe rzeczy? Zestawy DIY biżuterii marki Auzou to idealna propozycja dla małych artystów, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne w zabawny i interaktywny sposób. Nie tylko są one...